رنگ قرمز و اثر آن در دکوراسیون داخلی

در ابتدا باید گفت به رنگ قرمز رنگ عشق و علاقه گفته می شود. اگر شما به خاصیت رنگ ها توجه ویژه ای دارید بهتر است بدانید این رنگ می تواند در تمام حالات اثر بخش باشد یعنی همانگونه که می تواند شروع کننده شادی و هیجان باشد گاهی سبب خشم هم باشد این بدان معنا نیست که نباید از قرمز در طراحی منزل و محیط اداری استفاده شود بلکه بهتر است به این موضوع دقت شود که این رنگ در دکوراسون داخلی را با ترکیب چه رنگ هایی باید به کار برد.

گروه بیوتی کاران قصد دارد در این مقاله شما را تاثیر رنگ قرمز در دکوراسیون داخلی بیشتر آشنا کند.

رمز و راز رنگ قرمز در دکوراسیون داخلی

در عقایت قدیمی همیشه این رنگ  نمایش دهنده آتش بوده است مخصوصا در کشورهای شرقی. می توان گفت هر جا که انرژی زیاد برای تخیل خواستید از دکوراسیون داخلی قرمز استفاده کنید. محل هایی که نیاز به تحرک زیاد و انرژی مضاعف در کنار تخیل و رشد ایده دارد این رنگ می تواند کمک بخش باشد. سالن های آرایشی از جمله محل هایی است که شرایط گفته شده به شدت می خواهد. اگر به سالن های آرایشی رفته باشین شاید رنگ های نزدیک به قرمز را دیده باشید. پیشنهاد می کنم اگر به این رنگ علاقه دارید ختما جشور باشید و نترسید، از رنگ قرمز در دکوراسیون داخلی سالن خود استفاده کنید.

برای آشنایی با مفهوم دکوراسیون داخلی اینجا کلیک کنید.

نظر روانشناسان درباره ی رنگ قرمز در دکوراسیون داخلی

طبق نظر روانشناسان رنگ قرمز باعث افزایش متابولیسم بدن و همچنین بالا رفتن ضربان خون می شود. پس از رنگ قرمز در اتاق ها و محیط هایی استفاده کنید که نیازمند انرژی بالا است.

این رنگ بسیار جسورانه و تحریک کننده است و مخصوص سن خاصی نیست. قرمز رنگی است با خاصیت گرما بخشی و هیجان آور که باعث نزدیک شدن افراد به یکدیگر می شود، اما از طرف دیگر باید دقت داشته باشید که استفاده بسیار زیاد و بیشتر از حد از رنگ قرمز در فضای خانه و یا محیط اداری بسیار اشتباه بوده و موجب خارج شدن فضا از حالت طبیعی می گردد. نقش این رنگ در دکوراسیون داخلی تهییج و تحریک بوده و رنگی اشتها آور نیز به معروف است. به همین دلیل شاهد استفاده از آن در بسیاری از رستوران‌ ها و فست فود ها هستیم.

نقش رنگ قرمز در دکوراسیون داخلی

رنگ قرمز اولین رنگ از گروه رنگ های روشن بوده که به کرات در مُد لباس و هم در خانه از آن استفاده می گردد. چرا که کاربرد آن در خیلی از سنت های فرهنگی و اجتماعی ریشه دارد. قرمز، رنگی است با ویژگی های : درخشان و خیره کننده، روشن و پر فروغ و کلاسیک که هیچ زمان نیروی خود را از دست نمی دهد. در بهرهمندی از این رنگ در دکوراسیون داخلی همیشه نوعی افراط وجود دارد: ادم عادت دارد هنگام استفاده از آن دچار هیجان شود و هر چه می تواند از آن استفاده کند. و خود را در سایه های مختلف آن غرق کند. اگر می خواهید رنگ درخشان را بدون عدم تحمل اضافه کنید، مقدار کمی از سایه های آن را در بالش، آثار هنری یا در کفپوش اتاق در نظر بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر